TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bülent Korkmaz imzaladı!

2 posters
YazarMesaj
sivasss_1985
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
sivasss_1985

Futbolcun : Mohammed Ali Kurtuluş

Bülent Korkmaz imzaladı! Empty
MesajKonu: Bülent Korkmaz imzaladı!   Bülent Korkmaz imzaladı! EmptySalı Şub. 24, 2009 4:39 pm

Bülent Korkmaz imzaladı! Gs12

Teknik direktör Michael Skibbe'nin görevine son verilmesinin ardından, Galatasaray'a teknik adam sıfatıyla dönen Bülent Korkmaz, sarı kırmızılı ekiple 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık sözleşmeye imza attı. İmza töreninde konuşan başkan Adnan Polat ise çarpıcı açıklamalar yaptı..

Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın da katıldığı törende yeni teknik direktör Bülent Korkmaz ile Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki Turgay Vardar Basın Odası'nda 1.5 yıllık sözleşme imzalandı.

İlk sözü alan Adnan Polat, "Bildiğiniz gibi 2008-09 sezonuna Skibbe ile başlamıştık. Kendisiyle çalıştığımız 7 ay boyunca kendisiyle idari anlamda problemimiz olmadı. Futbolda aldığımız neticeler onun buradan ayrılmasının nedenidir.. Teknik direktörlerin kaderinde bu var. Skibbe'ye teşekkür ederiz. Ahenkli çalışmamızın futbola yansımasını isterdik. Önümüzde 12 hafta ve UEFA maçı var. Bu dönemde Galatasaray'ın iddiasını kaybettiği görüşünde herkes Biz iddiamızı kaybetmedik. Biz hala şampiyonlukta ve UEFA Kupası finalinde iddialıyız. Bunu söylemek istiyorum. Bizim için lig ikinciliği önemli değil. Türkiye Şampiyonluğu ise bir araç. Skibbe için bir sorumlu ve kurban aranıyorsa bu Galatasaray Başkanı'dır. Yani benim. Futbolculuk döneminde kendisine güvendiğim Bülent Korkmaz'ı göreve getirdik. Hoca demeye alışmakta zorlanacağız ben O'na hep kaptan olarak seslendim. Ben 24 yaşında O'nu kaptan yapmıştım. O bu kaptanlığın hakkını fazlasıyla verdi. Teknik direktör olarak da başarılı olacak. Galatasaray'ın teknik patronu Bülent Korkmaz'dır. Başkasını aramaya gerek yok. Kalli de teknik danışmandır. İki teknik adam aralarında konuşurlarsa onların bileceği işttir. Galatasaray'da çalışan her teknik adama yönetim işlerinde karışmamıştır. Bülent Korkmaz'a kimse müdahale etmeyecek. Skibbe'nin sonuna kadar arkasında durdum, O'na şans verdim. Bülent Korkmaz her zaman boş mukaveleye imza atar ve yarım saat görüştükten sonra içime sinerek göreve getirdim. Suçu sadece Skibbe'de aramamak lazım. Futbolcular ve yöneticilerde de suç var" dedi.

Bülent Korkmaz'ın açıklamları şöyle:

"Evime geri döndüğüm içi çok mutluyum. Bülent Korkmaz'ı Bülent Korkmaz yapan Galatasaray kulübüdür. Bir gün Galatasaray'da görev alacağımı biliyordum. Onlar'ı mahcup etmeyeceğim. Galatasaray'a kendime inanarak ve güvener geldim. Ben de bu görevi Galatasaray'a yakışır şekilde yapacağım. Her görev gibi bu görev de zor. Bunun üstesinden geleceğimizi biliyorum. Camia olarak bunu yapacağız. Taraftarımıza sesleniyorum. Şartlar ne olursa olsun, ortam ne olursa olsun takımlarına sahip çıktılar, çıkmaya da devam etsinler. Ben takımıma inanıyorum ve inanmalarını istiyorum. Galatasaray her maçı kazanmak için oynar Ben destek veren herkese teşekkür ederim. Galatasaray'da uzun vadeli devam etmek isitiyorum. Futbolculuk hayatımda yaşadığım başarıları yaşamak ve yaşatmak istiyorum. Zorluklarla karşılaştım ve güçlü karakterimle bunun üstesinden geldim. Kendime güvenmesem burada olmazdım. Skibbe'ye teşekkür ediyorum. Benim oyun tarzım ve kurallarım Skibbe'den farklıdır. Bunu yerleştirmek zaman alabilir. Son maç sonrasındaki motivasyon kaybını yeniden oyuncularımla tek tek konuşarak kazanacağız. Kısa zaman içinde Bordeaux maçı var. Taraftarımızın desteğiyle o maçı da halledeceğiz. Futbolculara ceza verilmesiyle ilgili olarak başkanla henüz konuşmadım. Şu maçları atlattıktan sonra futbolcular hakkında sayın başkanla konuşacağız. Benim de yetkim olacak tabii ki bu konularda. "Cevat hoca ve Nezih hoca ile devam edeceğim. Utku Yörükoğlu da ekipte olacak. Dönüşümüzn muhteşem olması için Galatasaray'ın kazanması gerekir. Diğer takımlarda nasıl bir oyubn yapısı olduğunu görebilirsiniz. Elizimde bir futbol planı var. Bunu yerleştirmek zaman alabilir. Herkes mücadele edecek. Etmek zorunda Mücadele etmeyen futbolcunun Dünya futbolunda bile yeri yok. Ben futbolcularkla konuşup bazı şeyleri halledeceğim. Galatasaray kulübü üzerinde kimse olamaz. Galatasaray camiası büyük bir camiadır. Savunmaz zaaflarıonı sahada gördüğünüz zaman sorun. Puanlamaya baktığınız zaman 8 puan fark var. Ligde kaybedilmiş hiç bir şey yok. Önümüzde 12 maç var 3'le çarparsınız puanı bulabilirsiniz. Galatasaray her maçı kazanmak için sahaya çıkar. Ben genç oyunculara değer veren ve onları önemsyen biriyim. Galatasaray'ın altyapsından çıkan her oyuncu tüm oyunculardan daha değerlidir. "
http://www.forumfener.org
sumeyye_gs
Üye
Üye
sumeyye_gs

Bülent Korkmaz imzaladı! Empty
MesajKonu: Geri: Bülent Korkmaz imzaladı!   Bülent Korkmaz imzaladı! EmptyC.tesi Şub. 28, 2009 6:59 pm

hg bülent hoca Laughing

Bülent Korkmaz imzaladı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-