TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MANİSA KARAOĞLANLISPOR...SÜPER AMATÖR..

YazarMesaj
fenerli456
Üye
Üye
fenerli456

Futbolcun : KeZm@N...

MANİSA KARAOĞLANLISPOR...SÜPER AMATÖR.. Empty
MesajKonu: MANİSA KARAOĞLANLISPOR...SÜPER AMATÖR..   MANİSA KARAOĞLANLISPOR...SÜPER AMATÖR.. EmptyÇarş. Mayıs 28, 2008 9:42 pm

YAKLAŞIK 1 AYDAN FAZLA BU TAKIMDA İDMAN YAPTIM 1 RESMİ MAÇA ÇIKTIM..AYRICA TAKIM ANTRANÖRÜ BABAMIN SADİCİ...O BAKIMDAN OYNADİM Very Happy Wink

2005-2006 SEZONUNUN ARDINDAN 1. AMATÖR KÜME (1) Manisamızda 2005-2006 futbol sezonu 1. Amatör Küme maçlarının tamamlanmasıyla sona erdi. Bu yıl da sevinen takımlar olduğu gibi üzülen takımlarımızda oldu. Süper Amatör’ün uygulamaya başlanmasıyla 1.Amatör Küme’deki eski heyecanın da kalmadığını gördük. Ekonomik açıdan yaşanan zorluklar da takımlarımızı etkiledi. Ama; “Amatör Ruh” her şeyin önündeydi. Bu hafta takımlarımızı mercek altına alarak tek tek değerlendirmeye çalışacağız. İlk olarak merkez grubundan başlayacağız: Köyhizmetleri geçen yıl Süper Amatör Küme’den düşmüştü. Bu yıl genç; koşan bir ekiple yola çıktılar. Hedefleri şampiyonluktu. Takım futbolunu sahaya güzel yansıttılar. Ancak, tecrübesiz bir ekip olması nedeniyle 3-0 önde oldukları Üçpınar maçını 4-3 kaybetmeleri şampiyonlukta ağır bir darbe almalarına yol açtı. Takımın başında olan kurt hocaların son müdahaleleri de Hacırahmanlı’nın şampiyonluğunu engelleyemedi. Takımda göze batan oyuncular kaleci Sercan, Ramazan ve Fatih idi. Hacırahmanlıspor’da da hedef şampiyonluktu. Bunu da zaten ilk yarı maçları sonunda kanıtladı. İkinci yarıda da Köyhizmetleri’nin tüm çabalarına rağmen Süper Amatör Küme’ye yükseldiler. Mutlu hocam ve talebelerini tebrik ederim. Gelecek yıl Halitpaşa Belediyespor ile birlikte Saruhanlı ilçemizi Süper Amatör Küme’de temsil edecekler. Başarıyı getiren tüm olaylar bu yıl Hacırahmanlı’da vardı. Sistemli çalışma, inanç ve maddi destek tam olarak sağlanmıştı. Kadroda genç futbolcuların yanında Tuna, Kadir, Ahmet, gibi deneyimli futbolcular vardı. Ençok yıldızı parlayanlar içinde İbrahim, İlker, Akif ve Aykut gibi gençlerimizi sayabilirim. Mütevellispor geçen yıl Süper Amatör Küme’den düştü. Bu yılda da son anda I.Amatör Küme’de kaldılar. Sezon boyunca dağınık bir görüntü çizdiler. Takım disiplini yoktu. Takımın başında hoca yoktu. Sadece kasabadan Hayrettin Yenihatay arkadaşımızın şahsi çabaları ile destek verdi. Belediye başkanının da takımdan desteğini çekmesi tam bir çöküşü hazırladı. Ben de bu takımda hem futbol oynadım; hem de antrenörlük yaptım. Ancak böyle kötü bir sezona yıllardır ilk kez şahit oldum. İkinci yarıda 7 maçta alınan 1 puan bunun göstergesidir. Bunda askere giden as futbolcuların etkisi fazla. Mütevellispor bu yıl şansıyla da olsa ligde kaldı. Ancak tedbir alınmazsa gelecek sezon aynı şans devam etmeyebilir. Bu takımda göze batan oyuncular ise; Cengiz, Enes, Ali Fidan, Ali Yurga, Ahmet Yüncüoğlu idi. Ayrıca; Seyfettin, Ömer, İsmail, İsmet gibi tecrübeli futbolcularınıda kaybedince Mütevelli için bu yıl tam bir hayal kırıklığı ile sona erdi. Üçpınarspor ise, yıllardır I.Amatör Küme’ye çıkmak için uğraşmıştı. İlk yılında başarılıydı. Ligde kaldı yalnız takım futbolunu sezon boyu sadece Köyhizmetleri’ni 4-3 yendiği maçta gördüm. Kişisel becerisi ve teknik kapasitesi yüksek futbolcuları lige ayrı bir hava kattı. Bu takım bende ise derin bir iz bıraktı. Bu yıl çalıştırdığım Akgünspor’da kader maçında takımın teknik kapasitesi yüksek oyuncuları ile maçı 2-0 den 3-2 ye çevirerek Akgünspor’a çok büyük darbe vurdular. Bunlardan birkaçı ise; Cüneyt, Ozan, Rasim ve Segender idi. Akmescitspor; geçen yıl ligden düştü. Ancak Mensucatspor’un ligden çekilmesiyle lige tutundular. Takımın başına da ilginçtir ki geçen yıl Mensucatspor’u çalıştıran Namık Hoca’yı getirdiler. Kapanan Mensucat’ın birkaç topçusuda bu yıl buradaydı. Takım olarak sezona iyi başladılar. Şampiyonluğu sezon boyu kovaladılar. Takım futbolu oynadılar. Ancak, onlarda şampiyonluğu Hacırahmanlı’ya kaptırdılar. Umutlar başka bahara kaldı. Bu takımda da Ümit, Burak, Rıza ve Sercan göze batan futbolculardı. Gümülcelispor; takım olarak içeride ki maçlarını kazandı. Bu da takımın kümede kalmasını sağladı. Zor koşullarda lige katılan takıma belediyeden destek ve ‘Memur Cüneyt’ ayakta tutmayı başardı. Yılların tecrübesi Sezai; Mehmet, Emrah, Sertaç ve Soner takımı sürükleyen futbolcular oldu. Dış Mahalle Yıldırımspor iki yıldır kılpayı ligde kalan bir takım. Bu yıl Akgün ile sezon boyunca girdikleri mücadeleyi kazandılar. Tabiî ki bunda futbolcusuna inancını hiç kaybetmeyen yılların kurt yöneticisi “Tahir Baba’nın” varlığı önemli rol oynadı. Evet, ilk yarıda son maçta Akmescitspor gibi bir takımı yenerek ikinci yarıya umut ışığı yaktılar. İkinci yarıda da tüm futbolcuları göreve çağırdılar. En önemli maçlarında da Akgünspor’u yenerek ligde kaldılar. Son durakta da Akgünspor’u değerlendirelim. Bu takım geçen yıl da ligde son anda kalmıştı. Sezona hazırlıksız girilmişti. Son anda takımın başına Erdem Karagöz vasıtasıyla ben gelmiştim. Ancak; takım zor koşullarda lige tutunmaya çalışıyordu. Köklü bir kulüp olan Akgünspor sahipsizdi. Buna rağmen mücadeleye başkan Salih Sözaçan ile devam ettik. Ancak, takımda kaleci ve forvet sıkıntısı sezon boyu devam etti. Tüm maçlar 2-1 yada 3-2 gibi skorlarla bitti. Mahallenin ileri gelenleri sadece eleştiri yaptılar ve dışarıdan seyrettiler. Sadece İtfaiye Müdürü Ali Gül destek verdi. Bu da yeterli olmadı. Son 5 hafta da görevi bırakmak zorunda kaldım. Muhalefetteki arkadaşlar da derde ilaç olamadılar. Akgünspor ah! Vah! larla düştü. Bu takımda gelecek vaat eden gençlerimiz var. Ergin Çarıkçılar, Hüsnü Özsüpürgeci, Vahdet Okkay, M.Emin Ablak bunlardan birkaçı. Diğer grupta ise Maltaspor ve Karaoğlanlıspor sezon boyu amansız mücadele yaptılar. S.Bozköy, Urganlı Bld., Hamzabeyli düşmeme mücadelesi veren diğer takımlardı. Maltaspor köklü bir kulüp. Geçen yıl zor günler geçirmişti. Bu yıl takımın başına İbrahim Hocamı getirdiler. Seyfettin, İsmail gibi tecrübeli oyuncularla takımı takviye ettiler. Moral, motivasyon ilk yarının son maçına kadar iyi gitti. Ancak beklenmedik S.Bozköy mağlubiyeti işleri karıştırdı. Devre arasında ise hoca ile yollar ayrıldı. II.devrede işler son 3-4 maç kadar kritik gitti. Ancak gülen taraf Maltaspor oldu. Rıza, Recep,Seyfettin,İsmail,Nusret takımın göze batan isimleriydi. Karaoğlanlıspor ise her yıl şampiyonluğa oynayan bir ekip. Ancak bu yıl olaylar son haftalarda bozuldu. Bunda altta düşmeme mücadelesi veren takımların kurtulmak için son güçlerini ortaya koymaları etkili oldu. Bu takımlarla da maçı olan Karaoğlanlı istediğini alamadı. Umutlar başka bahara kaldı. Ercan, Ertan, Hayrullah, Onur, Tevfik,Suat ön plandaki futbolcular oldu. En büyük çıkışı Cemil hocamın göreve gelmesiyle S.Bozköy yaptı. Düşer denilen takım büyük sürprizler yaparak lige tutundu. Gökhan, İlker, Şükrü, Orçun gibi futbolcular takımda ön plana çıktılar. Sanayispor geçen yıl Süper Amatör Küme’den düşmüştü Bu yıl da başarılı sonuçlar alamadı. Nejat Hocam ve takım için kayıp bir yıl oldu. Takımda üst düzey futbolcular olmasına karşın istenilen şampiyonluk olmadı. Ön plandaki futbolcular Caner, Alper, Kadir idi. Ahmetli Belediyespor istediği sezonu yaşayamayan takımımızdı. Urganlı Belediye ise tam bir çöküş sürecinde çok kısa sürede Süper Amatör’den II. Amatöre düştüler. Yıllarca şampiyonluğa oynayan, yükselme guruplarına giden bir takımdan, geriye enkaz kalmış. Kavgacı, sürekli konuşan ve futbol oynamaya çalışmayan bir takım. Kader maçında da Hamzabeyli‘ye kaybettiler. Turgutlu Belediye ise genç ve dinamik bir ekipti. Yalnız büyük amaçları yoktu. Bu da formalite maçlar oynamalarına yol açtı. Hamzabeylispor ise son anda ligde kaldı. Ancak, onları aslında Urganlı ligde bıraktı diyebiliriz.
http://www.forum1907.org

MANİSA KARAOĞLANLISPOR...SÜPER AMATÖR..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-