TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Toraman: Şampiyonluğu bırakmayız

YazarMesaj
SU DAMLASI
Moderatör
Moderatör
SU DAMLASI

Takımım : FenerBahçe
Futbolcun : Semih Şentürk

Toraman: Şampiyonluğu bırakmayız Empty
MesajKonu: Toraman: Şampiyonluğu bırakmayız   Toraman: Şampiyonluğu bırakmayız EmptyPtsi Mayıs 18, 2009 7:34 pm

Toraman: Şampiyonluğu bırakmayız 126520090518060340116
Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman, ligin bitimine iki hafta kala şampiyonluğa yaklaştıklarını ve artık bırakmayacaklarını söyledi. Toraman, Batuhan'a da tavsiyeler de bulundu.

İstanbul Üniversitesi İktisat Kulübü tarafından organize edilen ''Futbolda Kurumsallaşma'' konulu panel, Fen Fakültesi Cemil Birsel Konferans Salonu'nda yapıldı.
Panele, Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Sarsmaz, oyuncu İbrahim Toraman ve Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Faruk Süren, konuşmacı olarak katıldı.
İbrahim Toraman, sezon başında iki hedefle yola çıktıklarını belirterek, ''Turkcell Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası hedeflerimiz vardı. İkinci hedefimizi gerçekleştirdik. Turkcell Süper Lig'de iyi durumdayız, ama ister istemez biraz stres ve baskının yanı sıra tatlı bir heyecan da var. Buraya kadar getirmişiz, bundan sonra bırakmayız. Son iki maçımızı da kazanıp şampiyonluğu hep beraber yaşayacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.
Bir soru üzerine milli takıma seçilmemesi hakkında konuşmak istemeyen İbrahim Toraman, alt yapıdan yetişen Batuhan ile ilgili bir soruyu da ''Kendisi çok genç ve yetenekli. Batuhan'ın, kafa ve futbol olarak kendisini geliştirdiğinde, hem Beşiktaş'a hem de milli takıma büyük hizmetler vereceğine inanıyorum'' diye yanıtladı.
İbrahim, Batuhan'ın kısa bir süre de (A) takımda oynadığını ve milli olduğunu hatırlatarak, ''Genç bir oyuncu büyük takımda oynadığı zaman rağbet görüyor, havaya giriyor. Biz ona anlatıyoruz, ama herkesin karakteri değişik. Biz ne kadar anlatırsak anlatalım, bazen buradan insan istediklerini alabiliyor. Batuhan'ın ufak tefek yanlışları da olsa bunu düzelteceğine inanıyorum. Kendisi için de düzeltmesi lazım. Buralara kolay kolay gelinmiyor. Geldikten sonra buralarda kalmak önemli diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.
''Para için mi yoksa forma ruhu için mi oynuyorsunuz'' şeklinde bir soru üzerine İbrahim Toraman, ''Bizler profesyonel futbolcularız, emek veriyoruz. Her şeyimizden fedakarlık yapıp işimizi yapmaya çalışıyoruz. Maddi olarak işimizin karşılığını almalıyız. Çünkü o taktirde oyuncu işini daha sağlıklı yapabilir. Paralar biraz geç ödeniyor olabilir, bunu dert etmemek lazım. Kimsenin maddi olarak alacağı içerde kalmıyor. Oynadığınız takımı benimsiyorsanız çok fazla dert edilmez'' dedi.
Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Sarsmaz ise paneldeki konuşmasında kulüplerin kurumsallaşması ve profesyonellere emanet edilmesi gerektiğini dile getirdi.
Kulübünün alt yapı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Sarsmaz, ''Bizim amacımız Beşiktaş Spor Akademisi'ni açmak. Bunu da inşallah yakında yapacağız. Buradan birçok Muhammed, Batuhan, Serdar Özkanlar yetişecek'' ifadesini kullandı.
Batuhan ile ilgili soruya da yanıt veren Sarsmaz, Batuhan'ın kişilik profilinin çıktığını, bu oyuncunun profesyonel destek de aldığını dile getirerek, ''Tertemiz pırıl pırıl saf bir Anadolu genci. Batuhanlar bundan sonra eksiksiz olarak alt yapıdan yetişecek. Batuhan gelirken alt yapıdaki çalışmalar yeni yeni yapılıyordu'' şeklinde konuştu.

Toraman: Şampiyonluğu bırakmayız
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-