TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Süren'den UEFA kupası itirafı: Buldumcuk olduk

YazarMesaj
SU DAMLASI
Moderatör
Moderatör
SU DAMLASI

Takımım : FenerBahçe
Futbolcun : Semih Şentürk

Süren'den UEFA kupası itirafı: Buldumcuk olduk Empty
MesajKonu: Süren''den UEFA kupası itirafı: Buldumcuk olduk   Süren'den UEFA kupası itirafı: Buldumcuk olduk EmptyPtsi Mayıs 18, 2009 7:35 pm

Süren'den UEFA kupası itirafı: Buldumcuk olduk 52051

Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren katıldığı bir panelde ilginç açıklamalar yaptı. G.Saray için şampiyonluk reçetesi de veren Süren, "Terim, istese Mourinho'yu da geçebilirdi'' dedi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Kulübü tarafından organize edilen ''Futbolda Kurumsallaşma'' konulu panel, Fen Fakültesi Cemil Birsel Konferans Salonu'nda yapıldı.
Panele, Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Sarsmaz, oyuncu İbrahim Toraman ve Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Faruk Süren, konuşmacı olarak katıldı.
Eski başkan Süren ise panelde ilginç açıklamalar yaparken, Galatasaray'ın futbol takımı teknik direktörünü transfere başlamadan kararlaştırması gerektiğini vurguladı.
Yeni transferlerin görev yapacak teknik direktörün felsefesine göre yapılması gerektiğini dile getiren Faruk Süren, ''Bunu bir an önce belirlemeleri lazım ki gelecek sezonu da kaybetmeyelim'' dedi.
Bir soru üzerine, Brezilyalı teknik direktör Scolari'nin menajeri ile kendisinin bir arkadaşının tanıştığını anlatan Süren, ''O arkadaşıma, Galatasaray Kulübü ile nasıl temasa geçebileceğini sormuş. Arkadaşım da benim adımı vermiş. Bana Scolari'nin teklifi geldi, ben de elektronik postayı yönetime gönderdim. Bu konudaki durum böyle. Artık yönetim karar verir'' diye konuştu.
1996 yılında başkan seçildiğinde Galatasaray Kulübü'nde bir yapı oluşturmaya çalıştığını ifade eden Süren, ''Futbolda yöneticiler amatör olarak görev yapıyor. Biz bu işi mutlaka profesyonelleştirmemiz gerektiğini düşündük ve uygulamaya çalıştık. Ancak daha sonra bu iş sekteye uğradı. Şu anda yeniden böyle bir oluşuma gidiliyor. Böyle bir profesyonel yapının oluşması şart, tabii ki futbolun kurumsallaşmasını istiyorsak eğer'' ifadesini kullandı.
Yönetimi 2002 yılında 52 milyon dolarlık borçla devrettiklerini vurgulayan Süren, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bunun 11 milyon doları bankalaraydı. 6 milyon doları nakti, 5 milyon doları banka teminat mektubuydu. Biz 2001 yılında krizi yaşadık. 2002'de yönetimi devrettikten sonra Türkiye'de istikrarlı bir dönem oluştu. Ancak Galatasaray bundan faydalanamadı. Galatasaray borçları var deniyor, bunun yanında yasal problemler de vardır. Futbol A.Ş'nin Sportif A.Ş.'ye 270 milyon TL borcu var. Bu büyük bir sakıncadır. Bunun için bu iki şirketi birleştirmeye çalışıyor yöneticiler. Çünkü çıkılmaz bir noktaya geldi.''
-''VAZİYET ORTADA''-
Şampiyonluk reçetesi de veren Süren, şampiyonluğun bir çok etkene bağlı olduğunu ve bunların oluşturulmaması halinde başarının gelemeyeceğini söyledi.
Süren, ''Şampiyonluk futbolculara, teknik kadronun oyunculara vereceği bilgilere, teknik kadroya yöneticilerin hazırlayacağı platforma bağlı. Bütün bunları oluşturmazsan başarı da gelmiyor, zaten vaziyet de ortada'' diye konuştu.
-''TERİM İSTESE MOURİNHO'YU GEÇEBİLİRDİ''-
''Fatih Terim, istese Mourinho'yu da geçebilirdi'' diyen Faruk Süren, ''UEFA Kupası'nı kazandıktan sonra kendi tercihi Fiorentina'ya gitti, sonra Milan'a gitti. Bizim hedefimiz kendisiyle daha uzun süre çalışmaktı. Ferguson, Wenger, Benitez gibi olabilirdi. Bu şekilde de istikrar sağlanıyor. Mourinho, Fatih Terim kadar karizmatik değil, itici bir yanı var'' dedi.
6 ayda bir yılda bir teknik direktör değiştirerek başarı gelmeyeceğini kaydeden Süren, gelen başarının da saman alevi gibi olacağını ve istikrar getirmeyeceğini kaydetti.
-KUPAYA BİR ŞEYLER OLDU-
Faruk Süren, ''2000 yılında kazanılan UEFA Kupası'nın kırıldığını duyduk, bu doğru mu'' şeklindeki bir soruya, ''Evet'' yanıtını verdi.
''Kupayı kazandıktan sonra yöneticilerimiz buldumcuk oldular'' diyen Süren, ''Kupayı benden gizli Almanya'ya Köln'e götürdüler. Orada hafif bir şey oldu. Ama bizim ülkemizde çok iyi tamirciler var el işi yapan. Biraz buldumcuktuk, ama şimdi daha iyi biliyoruz bu işi'' diyerek sözlerini tamamladı.

Süren'den UEFA kupası itirafı: Buldumcuk olduk
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-