TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kalkavan adaylığını resmen açıkladı

YazarMesaj
SU DAMLASI
Moderatör
Moderatör
SU DAMLASI

Takımım : FenerBahçe
Futbolcun : Semih Şentürk

Kalkavan adaylığını resmen açıkladı Empty
MesajKonu: Kalkavan adaylığını resmen açıkladı   Kalkavan adaylığını resmen açıkladı EmptySalı Mayıs 19, 2009 4:50 pm

Kalkavan adaylığını resmen açıkladı 433420081010015849404
Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım'dan sonra, eski yönetici Şadan Kalkavan da hafta sonu yapılacak seçimli olağan genel kurulda başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı.

Kalkavan, seçildiği takdirde yönetim kurulunda görev vereceği eski yöneticiler Hakan Bilal Kutlualp ve Selim Soydan'ın yanı sıra, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük ve Tezcan Yaramancı ile ''Aileyi Birleştirmeye Geliyorum'' sloganıyla Büyük Kulüp'te düzenlediği basın toplantısında, aday olmasının sebebinin camia ve taraftarlardan gelen yoğun baskının olduğunu söyledi.
Kulübün 100. yıl kutlamaları dolayısıyla şarkıcı Kıraç'ın bestelediği marşla salona girerek, toplantıya katılanları selamlayan Kalkavan, mevcut yönetimin kulübü yönetmekte yetersiz kaldığını savunarak, şunları kaydetti:
''Aday olmamın tek sebebi, Fenerbahçe'nin içine düştüğü içler acısı durum karşısında camiadan ve taraftarımızdan gelen yoğun baskılardır. Mevcut yönetim Fenerbahçe Kulübü'ne yetersiz kalmıştır. Son 11 yılda harcanan bunca paraya rağmen sportif alanda maalesef başarısız olduk. Fenerbahçeliler için önemli olan kulübün ne kadar kar ettiği değil, kaç tane şampiyonluk kazandığıdır. Avrupa'da son 11 yılda nasıl performans sergilediğidir. Sonuçlar maalesef ortada.''
''YILDIRIM, FENERBAHÇELİLERİ SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GETİRDİ''
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın görev aldığı sürede başarısız olduğunu iddia eden Şadan Kalkavan, ''Aziz Yıldırım, son 11 yılda Fenerbahçelileri sokağa çıkamaz hale getirdiği gibi, boynu bükük de bırakmıştır'' dedi.
Yıldırım'ın başkanlığı sürecinde şampiyonluğa en çok ezeli rakipleri Galatasaray'ın ulaştığını belirten Kalkavan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Yıldırım, en fazla Galatasaray şampiyonluğu gören Fenerbahçe başkanıdır. Bu 11 yıllık dönem içerisinde ezeli rakiplerimizden Galatasaray 6 kez şampiyon olurken 3 kez de Türkiye Kupası'nı kazandı. Beşiktaş 1 kez şampiyon olurken 4 kez de Türkiye Kupası'nı kazandı. Trabzonspor 2 kez Türkiye Kupası kazandı. Fenerbahçe ise 4 kez şampiyon oldu ve bir kere bile Türkiye Kupası'nı kazanamadı. Avrupa'da ise Fenerbahçe bu 11 yıllık periyotta en büyük başarısını çeyrek finale çıkarak yaşadı. Her şey ortada. Başkanın futboldaki başarısı bu kadar.''
Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu kötü gidişata son vermek için aday olduğunu ifade eden Kalkavan, ''Genel kurul üyelerimizin sportif başarı bakımından son 11 yılda Fenerbahçe'nin utanç karnesine bakıp gerekeni yapmaktan kaçınmayacağına eminim. Bu 11 yıllık dönemde hem sportif alanda başarısız olduk, hem de yetmiyormuş gibi Aziz Yıldırım'ın agresif ve antipatik tavırları yüzünden tüm spor camiasıyla da kavgalı olduk. Yıldırım'ın vefasız tavırları camiadaki bölünmüşlük duygusunu körükledi. Buna bir de Fenerbahçe karşısında spor dünyasında oluşan antipatik tablo da eklenince, ben aday olmaya karar verdim'' diye konuştu.
''FENERBAHÇE'DE SAVAŞAN RUHU ÖLDÜRDÜN''
Şadan Kalkavan, Aziz Yıdırım'ın düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe'de savaşan ruhun kalmadığını itiraf ettiğini savunarak, şunları dile getirdi:
''Yıldırım'a buradan seslenmek istiyorum; Fenerbahçe'de 11 yıldan beri başkanlık yapıyorsun, Fenerbahçe'de savaşan ruhu sen öldürdün, şimdi de kongre üyelerinden 3 yıl daha süre isteyip öldürdüğün ruhu yeniden canlandırmak istiyorsun. Sen bir 10 sene daha görevde kalsan da bu ruhu geri getiremezsin. 11 yıl içinde dünyanın sayılı yıldızlarını getirdin. Gelişleri muhteşem oldu, ama hemen hepsi çabuk ve seni suçlayarak gitti. Sadece yabancı futbolcular bunu yapmadı, yerliler yani bizim evlatlarımız Fenerbahçe'yi ve muhteşem taraftarlarımızı değil seni terk ettiler. Anelka, Ortega, Tuncay, Ümit, Aurelio, İbrahim Kutluay buna örnek verilebilir.''
Fenerbahçe'nin savaşan ruhu canlandırmak için öncelikle Fenerbahçe ailesinin birleştirilmesi gerektiğini anlatan Kalkavan, ''Barış ve huzur ortamı sağlamak gerek. Manevi değerlere sahip çıkmak gerek, menfaatçi ve agresif olmamak gerek, vefalı olmak gerek Aziz Yıldırım. İşte Fenerbahçelilik budur. Bizim büyüklerimizden öğrendiğimiz Fenerbahçe değerleri bunlardır. Evet Yıldırım, senin dediğin gibi değişimi tamamlamak gerekiyor, ama senden başlayarak. İnşallah pazar günü değişimi tamamlayıp yönetimi değiştireceğiz ve karaya oturmuş sarı-lacivert gemimizi yeniden rotasından şaşmadan yüzdüreceğiz'' değerlendirmesinde bulundu.
''EKONOMİK YÖNDEN KALKINDIĞIMIZ LAFLARI KOSKOCA BİR YALAN''
Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım'ın kulübü borçsuz devraldığını ileri sürerek, ''Yıldırım, 1997'de borçsuz devraldığı kulübü, bugün ciddi borç rakamlarıyla birlikte kongreye sokmaktadır'' dedi.
Fenerbahçe'de tesisleşme ve gelirlerden bahsedilirken, kulübün borcu hakkında hiçbir şeyin söylenmediğini ifade eden Kalkavan, ''Aziz Yıdırım, 20 milyon dolar borçla devraldığın Fenerbahçe'nin borcunu 3 haneli sayılara, 160 milyon dolarlara tırmandırdığın doğru mudur? Çok güzel bir şekilde basın toplantında rakamları üst üste yazmışsın, fakat kulübün borcuyla ilgili en ufak bir bilgi veremedin. Kulübün gelecekteki hangi gelirlerinin ne kadarının temlik altında olduğunu neden açıklamıyorsun? Ekonomik yönden kalkındığımız lafları da koskoca bir yalan'' diye konuştu.
Yıldırım'ın gelir elde etmek için kulübün hisselerini sattığını ve buradan 30 milyon dolar elde edildiğini vurgulayan Kalkavan, şunları kaydetti:
''Ama maalesef bugün bakın ki Fenerbahçe'nin bankalara sadece faiz borcu ve kur farkı 35 milyon dolar. Yani halka arzdan elde ettiği gelirin fazlasını 35 milyon dolar olarak bankalara ödüyor. Aziz Yıldırım, 1997'de borçsuz devraldığı kulübü bugün borçlu hale getirerek kongreye gidiyorsa, o zaman bu borcu silip kamuoyuna şahsi olarak borcu üstlendiğini ve kulübe hibe ettiğini açıklaması gerekir.''
''FENERBAHÇE, YILDIRIM'IN TAPULU MALI DEĞİLDİR'
Fenerbahçe Kulübü'nün kimsenin tapulu malı olmadığını ifade eden Kalkavan, ''Aile şirketi hiç değildir. Fenerbahçe gönül kulübüdür, menfaat kulübü değildir. Benim yönetimimde ailemden kimse yok'' dedi.
Göreve geldiği takdirde yönetimdeki herkesin söz sahibi olacağını dile getiren Kalkavan, ''Fenerbahçe'yi dikta rejimiyle değil, layık olduğu şekilde takım ruhuyla ve demokrasiyle yöneteceğiz. Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'ın tapulu malı değildir. Tesisleşme yatırımları yapıyorsa bu onun lütfu değil, Fenerbahçe taraftarına ve kongre üyelerine karşı görevidir. 25 milyon taraftarımız tesisleşerek zengin kulüp olduğumuzla övünüyor övünmesine, ama asıl olan sportif başarıdır'' diye konuştu.
Yönetim kurulunda görev vereceği kişilerin alanlarında iyi nam yapmış, Türkiye'nin büyük şirketlerinin sahipleri olduğunu anlatan Kalkavan, ''Bu arkadaşlarım 5 kıtada işleri olan kamuoyunun yakından tanıdığı başarılı isimlerdir. Yeni yönetim modelimizde Fenerbahçe'yi dünyanın en büyük kulüplerini baz alarak içine geleneksel değerlerimizi de katarak yönetmeyi hedefliyoruz. İdari, hukuki ve teknik alanda tamamen profesyonel yönetim anlayışı sağlayacağız. Fenerbahçe'mizi ahbap çavuşa değil işin ehli insanlara emanet edeceğiz'' ifadelerini kullandı.
''BAŞARILI VE İSTİKRARLI BİR KADRO KURACAĞIZ''
Şadan Kalkavan, yönetime gelikleri takdirde Fenerbahçe'yi dünyanın ilk 10 kulübü arasına sokmaya odaklanacaklarını söyledi.
Kalkavan, tek adamlılık yerine takım halinde bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Avrupa'da başarılı ve istikrarlı bir kadro kuracağız. Yıldız transferler vaat edip taraftarın gözünü boyamak yerine, takım oyunu oynayabilen savaşçı oyuncuları takımlarımıza kazandıracağız. Güiza ve Aragones örneği ortada. Eğer sadece yıldızlarla olabilseydi bugünkü hüsran yaşanmazdı. Demek ki takım oyunu oynayabilmek her şeyden önemliymiş. Biz Fenerbahçe'de takım oyunu oynayabilme zeminini hazırlayacağız. Yanlış transferler yapıp kulübün parasını har vurup harman savurmak yerine, isim yapmamış genç yetenekleri transfer edip daha sonra kulübe para kazandırmayı amaçlayacağız.''
''AVRUPA ŞAMPİYONU BİR FENERBAHÇE VAAT EDİYORUM''
Şadan Kalkavan, seçildikleri takdirde 2012 yılına kadar Avrupa'da kupa kazanan bir Fenerbahçe yaratmayı hedeflediklerini ifade etti.
Doğru transfer politikasıyla yeni bir takım meydana getireceklerini anlatan Kalkavan, şunları kaydetti:
''Miadı dolmuş teknik direktör transfer edip, paraları sokağa atmayıp, camia tarafından benimsenmiş isimlerle yolumuza devam edeceğiz. Hoca seçimi ve en uygun futbolcu transferi yapmak bizim işimiz. Bu iş tecrübe, bilgi, kültür ve ilişki yönetimi ister. Geçmişte yok pahasına aldığımız yeteneklerle hem şampiyon olduk hem de daha sonra bu genç yetenekleri satıp kulübe para kazandırdık.''
''Gönlümü verdiğim Fenerbahçe'me başkan adayı oldum'' diyen Kalkavan, ''Seçildiğim takdirde büyük Fenerbahçe ailesini birleştirip, 11 yıldır ölü olan Fenerbahçe ruhunu yeniden canlandıracağım. Bizim hedefimiz 2012'ye kadar doğru transfer politikasıyla Fenerbahçe'mize Avrupa'da kupa kaldırtmaktır. Yani Avrupa Şampiyonu bir Fenerbahçe vaat ediyorum sizlere'' ifadelerini kullandı.

Kalkavan adaylığını resmen açıkladı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-