TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

''Avrupa'ya gitmek isterim''

YazarMesaj
sivasss_1985
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
sivasss_1985

Futbolcun : Mohammed Ali Kurtuluş

''Avrupa'ya gitmek isterim'' Empty
MesajKonu: ''Avrupa'ya gitmek isterim''   ''Avrupa'ya gitmek isterim'' EmptyPaz Haz. 28, 2009 1:30 pm

''Avrupa'ya gitmek isterim'' Gulec10

Bursaspor'un forvet oyuncusu Gökhan Güleç, İstanbul'daki 3 büyük kulübün Anadolu takımlarından genç yaşta transfer ettikleri oyuncuların yanına bir de psikolog transfer etmeleri gerektiğini söylerken, yıldız futbolcu, futbol yaşamının en güzel günlerini kendi memleketi Bursa'da yaşadığını söyledi!

Güleç yaptığı açıklamada, futbol yaşamına profesyonelliğe ilk adımı attığı İnegölspor'da başladığını, daha sonra Gaziantepspor'a transfer olduğunu hatırlattı.

Gaziantepspor'da iki sezon geçirdikten sonra 2005-2006 sezonunun devre arasında dönemin teknik direktörü Tigana'nın isteğiyle daha 19 yaşında Beşiktaş'a transferinin gerçekleştiğini kaydeden genç oyuncu, daha sonra Denizlispor'a kiralık olarak verildiğini, şu anda da Bursaspor forması giydiğini bildirdi.

Güleç, özellikle Beşiktaş'ta kendisinden bekleneni bir türlü veremediğini anlatarak, ''Genç futbolcuların sıkıntısı genelde bunlar. Ama bir başarısızlık varsa mutlaka sorumlusu futbolcudur. Ben öyle düşünüyorum. Ben de vardır eksiklikler, hatalar. Şimdi 24 yaşındayım. Gerekli tecrübeleri edindim. Ve çok mutlu olduğum Bursaspor forması giyiyorum'' dedi.

-GENÇ FUTBOLCULARIN BÜYÜK TAKIMLARA TRANSFERİ
Gökhan Güleç, genç futbolcuların formalarını giydikleri Anadolu takımlarından büyük takımlara transfer olduklarında büyük zorluklarla karşılaştıklarını vurguladı. Özellikle İstanbul'a giden bir oyuncunun çok büyük ilgiyle ve maddi olarak da çok büyük imkanlarla karşılaştığını ifade eden golcü oyuncu, şunları söyledi:
''Genç oyuncuların transferleri bir kumar gibi oluyor; 'ya tutarsa' diye düşünülüyor. Bana göre bu oyuncuların profesyonel insanlara ihtiyacı var. İstanbul'daki 3 büyük kulübün Anadolu takımlarından genç yaşta transfer ettikleri oyuncuların yanına bir de psikolog transfer etmeleri lazım. Bunun örnekleri Avrupa'da var. Bu sistemin getirilmesi halinde takımlar oyunculardan daha fazla verim alırlar. Dünyada futbola ve futbolculara karşı büyük bir ilgi var. Tabi bazı insanların belli bir eğitim almadan bu ilgiyi kaldırmaları zor oluyor. Büyük takımların bu konuya ağırlık vermesi gerekiyor.''

-YENİDEN ANADOLU'YA DÖNÜŞ-
Gökhan Güleç, büyük ümitlerle gittikleri 3 büyük takımda bekleneni veremeyen oyuncuların yeniden Anadolu kulüplerine transfer olmalarının da oyuncular için oldukça zor olduğunu kaydetti.

Bu oyuncuların büyük takımlarda basın ordusuyla antrenmana çıkarken, Anadolu takımlarında 'halısahada antrenmana çıkıyormuş' duygusuna kapıldıklarını kaydeden Güleç, şöyle konuştu:
''Bu oyuncuların hedeflerinin sönmesi gibi bir şey oluyor. Ancak ben bu konuda şanslıyım. Bursaspor bunu yansıtmıyor. Bursaspor Kulübü'nün bu söylediğim 3 takımdan hiçbir farkı yok. Taraftarıyla, basınıyla, yöneticileriyle, başkanımızla Bursaspor çok farklı. Şuan bizim takımımızın da bugüne kadar en az 5-6 şampiyonluğu olması gerekiyordu. Ama bir türlü bu başarı yakalanamamış. İnşallah bundan sonra gerçekleşir. Bursa'da büyük bir potansiyel var. Sivasspor'un yaptığını Bursaspor niye yapmasın. Bana göre Bursaspor, Sivasspor gibi gitse şampiyon olur.''

-BURSASPOR'DA MUTLU BİR BURSALI-
Gökhan Güleç, Bursaspor olarak geçen sezon teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile iyi bir başarı yakaladıklarını, hedeflerinin bu başarıyı yeni sezonda daha yukarılara taşımak olduğunu belirtti.

Geçen sezon özellikle ligin ilk yarısında genelde orta saha ve kanatlarda oynamasına rağmen iyi bir performans gösterdiğine inandığını anlatan Güleç, kendi hedefleriyle ilgili olarak da şunları söyledi:
''Futbol hayatımın en güzel günlerini kendi memleketim olan Bursa'da yaşıyorum. Allah herkese kendi memleketinin takımında oynamayı nasip etsin. Bursa'nın dışında sadece Avrupa'ya gitmek isterim. İnşallah bu sene daha fazla forma şansı bulup arkadaşlarımızla birlikte Bursaspor taraftarının, camianın beklentilerine cevap veririz. Böyle bir camiada, böyle büyük bir taraftarın önünde oynamak her futbolcunun hayalidir. Ben Bursaspor'da çok mutluyum. Futbol hayatımın sonuna kadar da inşallah bu takımın oyuncusu olurum.''

http://www.forumfener.org

''Avrupa'ya gitmek isterim''
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ''Avrupa'da oynamak isterim''
» ''Fatih Tekke'yi isterim!''
» "Fatih Tekke'yi isterim ama..."