TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Abdul Kader Keita imzayı attı!

YazarMesaj
Site Habercisi
Admin
Admin
Site Habercisi

Abdul Kader Keita imzayı attı! Empty
MesajKonu: Abdul Kader Keita imzayı attı!   Abdul Kader Keita imzayı attı! EmptySalı Tem. 14, 2009 2:47 pm

Abdul Kader Keita imzayı attı! Keita11

Galatasaray'ın yeni transferi Abdul Kader Keita, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde çoşkulu bir taraftar grubunun önünde 3 yıllık sözleşme imzaladı...

Metin Oktay Tesisleri'nde Keita için düzenlenen imza töreninde Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel ve Fildişili oyuncunun açıklamalarından derlenenler şöyle:

Keita'nın uzun süredir takip ettikleri bir oyuncu olduğunu belirten Üstünel, "Keita zun zamandır takip ettiğimiz bir oyuncu. Yöneticilik zamanımda 3-4 yıl izlediğimiz bir oyuncuydu. Yoğun çabalar sonucunda Keita'yı Galatasaraylı olarak aramızda görmenin mutluluğunu sizlerle birlikte yaşıyoruz" dedi.

Selamın aleyküm diye ilk sözlerini söyleyen Keita ise şöyle devam etti:
"Sizin aranızda olmaktan çok mutluyum. Galatasaray'a gelmemde taraftarın çok büyük rolü oldu. Elimden geleni yaparak Galatasaray'a faydalı olmaya gayret edeceğim. Galatasaray büyük bir aile ve bu ailenin bir parçası olmak için elimden geleni yapacağım" dedi.

Hakkında yapılan dedikodular hakkında konuşan Kita, "İnsanlar sizi tanımadıkları zaman dedikodular yaparlar. Gerçek kalitemi özel hayatımla değil saha üzerinde performansımla göstereceğim. İnançlı bir aileden gelen müslüman biriyim. Bu tür dedikoduları ortaya atanların sağladığı bir menfeat olduğunu düşünüyorum. Gerçek performansımı sahada göstereceğimi biliyorum" diye konuştu.

Keita açıklamalarını şöyle sürdürdü:
"Galatasaray'da olduğum için çok mutluyım. Galatasaray çok büyük bir kulüp, belki Lyon'dan da büyük bir kulüp. Galatasaray'da oynamak benim için bir gurur kaynağı, ülkem içinde gurur kaynağı. Ben herhalde Türkiye'de oynayacak ilk Fildişili oyuncuyum. Bu da önemli bir olay. Bana gösterilen ilgiyi boşa çıkarmamaya çalışacağım.

Rijaard çok bütük antrenör. Futbolcuların ondan çok şey öğreneceklerini düşünüyorum. Orta sahanın sağında veya solunda oynadım bazen santrafor oynadığım da oldu. Hücum oyuncularının oynayamayacağı durumlarda santrafor mevkiinde de oynayabilirim.

Lille'den Lyon'a transfer olurken ödenen 18 milyon Euro'yu hak etmiş olduğuınu düşünüyorum. Lille'e Katar'dan 3 milyona gelmiştim. Galatasaray beni transfer etmek istediyse belli özelliklerim dikkati çekmiştir. Galatasaray'a mal olduğum 8 milyonun karşılığını vermek istiyorum. Hedefim maliyetimi karşılığını çıkartmaktır.

Aslında bu kadar büyük bir ilgiyi beklemiyordum. Bu ilgi benim için çok büyük bir mutluluk kaynağı. Benim yapmam gereken taraftara yaklaşmak. Taraftar oyuncuya yaklaşmaz, oyuncu taraftara yaklaşır. Bu ilgiyi hak etmem lazım. Performansımla taraftara yaklaşmam lazım."

Abdul Kader Keita imzayı attı!
1 sayfadaki 1 sayfası