TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fatih Tekke açıklaması!

YazarMesaj
Site Habercisi
Admin
Admin
Site Habercisi

Fatih Tekke açıklaması! Empty
MesajKonu: Fatih Tekke açıklaması!   Fatih Tekke açıklaması! EmptyPerş. Tem. 16, 2009 3:05 pm

Fatih Tekke açıklaması! Sener14

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Fatih Tekke'nin futbol kariyerinin son aşamasında olduğunu söyleyerek, "Böyle oyuncular boş mukaveleye imza atarlar ve üstünü başkanlar doldurur. 'Menajerimle görüşsünler' gibi bir cümle kullanması hiç hoş değil" dedi.

Trabzonspor'un eski yöneticilerinden Ekrem İmamoğlu, Gürpınar'da Beylikdüzü Belediyesi Başkanı Yusuf Uzun, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in onuruna yemek verdi.

Yemekte açıklamalarda bulunan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Rusya'nın Zenit takımında forma giyen Bordo-mavili ekibin eski futbolcusu Fatih Tekke'nin Trabzonspor'a transferiyle ilgili olarak, "Fatih Tekke ile çalışmadım ve kendisi hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Ama futbol kariyerinin son aşamasında olduğu bir gerçek. Bana Trabzon gibi doğduğu, büyüdüğü ve kaptanlık yaptığı takımda oynamak istediğini belirtti. Eski örneklere bakarsak böyle oyuncular boş mukaveleye imza atarlar ve üstünü başkanlar doldurur. 'Menajerimle görüşsünler' gibi bir cümle kullanması hiç hoş değil. Fatih Tekke, bizim sevdiğimiz bir evladımız. Eskiden bazı sorunlar yaşamış olabilir, bunların hepsi bana aktarılıyor ,fakat artık yaşı da belli bir seviyeye gelmiş olduğu için gençlik yıllarındaki problemleri tekrarlamayacağına inanıyorum. Şu anda transfer için bir çabamız yok, sadece bekliyoruz. Bu konuyla Mahmut ve Hayrettin beyler ilgileniyorlar. Herhangi bir gelişme olursa bana söylerler. Fatih Tekke, önemli bir oyuncu. Trabzonspor da büyük bir kulüp. Bu transfer gerçekleşir mi gerçekleşmez mi bilmiyorum. Fatih bizde eskisi gibi performans gösterir mi onu da bilemiyorum. Bunlar tamamen hocanın işi. Bu tip kararları hocalar verirler. Hocamız UEFA finalinde kendisini izlediğini ve çok iyi bir oyuncu olduğunu söyledi" diye konuştu.

Bu sezon eksik mevkilere nokta transfer yaptıklarını söyleyen Başkan Şener, "Geçen sezon 20-25 transfer yaptık, söylediklerimiz çok çabuk unutuluyor. Ben bir dahaki sene bu kadar transfer yapılmayacağını, gerekli gördüğümüz iki veya üç noktaya transfer yapacağımızı söylemiştim. Herkes de bu cümlelerimi çok takdir etmişti. Bizim aldığımız Tjikuzu bazı hocalara göre Türkiye'nin en büyük transferi olarak değerlendiriliyor. Engin Baytar'dan kimse bahsetmiyor. Bu oyuncunun özel hayatını gündeme getiriliyor, fakat biz de böyle bir durum söz konusu olmayacaktır. Engin Baytar'ın oynadığı takımlar küçük takımlardı. Küçük takımlarda özel hayatlar bozulabiliyor. Biz de bozulması mümkün değil; çünkü nefes alacak vaktin yok. Manisaspor'dan Ferhat Öztorun'u aldık. Bu oyuncu için Milli Takım'ın ilerideki sol beki diyorlar" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un başına Belçika'nın en kariyerli teknik adamını getirdiklerini dile getiren Şener, "Yeni bir hoca getirdik. Kendisi Belçika'nın en kariyerli hocası. Futbolculuğunda Anderletch'de UEFA Kupası'nı almış bir isim. Anderletch ve Brugge'u şampiyon yapmış bir teknik adam. Beyefendi ve mütevazi bir insan. İnşallah kendisiyle birlikte iyi sonuçlar alırız. Şu anda Brugge kulübünün başkanı takımın başına Broos'u getirdiğim için beni tebrik etmek istiyormuş. Trabzon'a yabancı hoca getirmek öyle kolay bir iş değil. Anlaşmaları dışarıda yapıyoruz, parasal konularda anlaşıyoruz, ama en sonunda adam İstanbul'dan sonra kaç saat daha uçacağını soruyor. 1.5 saat daha uçacağını söyleyince vazgeçmeye başlıyor" dedi.

İlerleyen günlerde bir sağ bek oyuncusu transfer edebileceklerini söyleyen Şener, "Hocamız altyapıdan Göksu ve Mustafa'yı çok beğendi. Ancak, takımın sağ bekiyle sol açığı yok diyor. Bunu biz de biliyoruz. Biraz maç oynamak lazım. Orijinal sağ bekimizin olmadığını biliyoruz, elimizde Tayfun ve Serkan var; ama orijinal sağ bek olmadıklarını ifade ediyorlar. Avrupa'dan ilgilendiğimiz bir sol açık, bir de sağ bek mevkiinde oynayan iki futbolcu var. Engin Baytar'ın sol açık oynatılacağı şeklinde konuşmalar var, fakat bu tamamen hocanın takdiri. Ama takımımızda sağ bek oyuncusunun olmadığı bir gerçek. Standart Liege ve Hannover gibi iki güçlü takımla hazırlık maçı yapacağız. Belki bu maçlardan sonra iyi bir sağ bek alırız. Ayrıca hocamız 3 tane genç oyuncuyu da A takıma almayı düşünüyor" diye konuştu.

Kombine kart satışlarıyla ilgili olarak ise Şener, "Bu sezon 8-9 bin civarında kombine sattık. Yine rekoru kırmayı ümit ediyoruz. Biz hep ilkleri yapıyoruz. Kolbastı dedik her tarafta kolbastı çıktı bize sormadan. Demiyorlar ki Trabzonspor sayesinde şu an size bir kolbastı seyrettireceğiz. Seyirci profili çok değişmiyor. Kombine satmak için seyirciyi heyecana getirmek gerekiyor. Biz Avrupa Ligi'nde gruplara kalalım, millet yana yakıla bilet arar, ama ben de vermem. Ben kombine satın almayı para kazanmaktan daha çok bir aidiyet ve sahip olma duygusu olarak görüyorum. Kulübü sevip sevmeme duygusudur. Oradan gelecek para benim bütçemde çok önemli bir yere sahip değil. Ama işte şu transferi yaparsan alırız gibi söylemlere çok kırılıyorum. O tarz hiç hoş ve şık değil" dedi.

Türkiye'deki menajerlik sisteminin hiç şık olmayan boyutlara doğru gittiğini söyleyen Şener, "Bir insanın hakkını nasıl eline alabilirsin. Bu futbolcunun tüm hakları bende demek çok yanlış bir tabirdir. Ama malesef ülkemizde olay bu boyutlarda. Menejer futbolcu temsilcisidir, ama böyle bu şekilde değildir. Menejerlerin kazandığı para çok kolay kazanılan ve haksız yere elde edilmiş bir paradır. Biz de bu durumdan çok şikayetçiyiz. Transferler bu sebeplerden dolayı gerçekten çok yüksek fiyatlarda" diye konuştu.

Fatih Tekke açıklaması!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ''Fatih Tekke'yi isterim!''
» Fatih Tekke neden gelemedi?