TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Bayern'den oyuncu alabiliriz!"

2 posters
YazarMesaj
Site Habercisi
Admin
Admin
Site Habercisi

"Bayern'den oyuncu alabiliriz!" Empty
MesajKonu: "Bayern'den oyuncu alabiliriz!"   "Bayern'den oyuncu alabiliriz!" EmptyPerş. Tem. 16, 2009 3:10 pm

"Bayern'den oyuncu alabiliriz!" Daum16

Almanya'da hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de teknik direktör Christoph Daum, basın toplantısı gerçekleştirdi. Alman teknik adam, Lugano'nun sarı-laciverli takımdan gelen teklifi reddettiğini söylerken, Guiza sorunu, Arda, Aurelio ve kaptanlık konusu hakkında da konuştu!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un açıklamalarından derlenenler şöyle:
"Birkaç gündür Almanya kampındayız. Kondisyon temelimizi Samandıra’da başlattık, burada da ilerliyor. Kondisyon çok önemli. Bir takımın 120 dakika koşması gerekiyor. hazırlık maçları yapıyoruz. Bu hazırlık maçları çok önemli. Bizim belirli bir taktik uygulamamız gerekiyor ve bu maçları yapıyoruz. İlk maç için şunu diyebilirim; eksiklerimiz var. Ona rağmen iyi başlangıç oldu. Maçın ilk dakikalarında dikkatsizlik oldu. Tabi ki bu bizim için ölçü olmaz. Cumartesi günü çok ayrı bir rakip bekliyor bizi. Ve bu bizim için apayrı bir ölçü olabilir. Bu maçtan sonra hangi durumda olduğumuzu görebiliriz. Pazar günkü maç ise 90 dakika oynamayan futbolcular için. Ve bu kampı Salı günü Hoffenheim maçı ile noktalamak istiyoruz. Gördüğünüz gibi otelde mükemmel bir kamp geçiriyoruz. Tabi ki kampta atmosferin iyi olması çok önemli. Antrenmanın yanında da takımın ruhu için bir şeyler yapmak istiyoruz. Onunla ilgili beraber eğlenmek beraber gülmek, taktik gibi mühim olan şeyler. Ağır çalışmak, disiplinli çalışmak, zevkle çalışmak istiyoruz. Bazı değişiklikler yapmak istiyoruz bu kampta. Değişiklik dediğim zaman takım ile ilgili değişiklik diyorum. Herkes burada bir aile, Fenerbahçe bizim ikinci ailemiz. Herkesin sorumluluk almasını istiyorum."

KAPTANLIK KONUSU
Kaptanlık konusuna da değinen Daum, şöyle konuştu:
"Bu işte herkesin önemi vardır. Futbolda bir kaptanımız oluyor ve her şeyi kaptana bırakmak düşüncesi doğuyor. Bu doğru bir şey değil. Bizim büyük bir kaptanımız var. Alex dünya çapında bir futbolcu bizimle olması mutluluk verici. Ama tüm bu yükü Alex’e vermek istemiyorum. Benim düşüncem Carlos ve Emre’nin de sorumluluk alması. Alex bu büyük yükü tek başına kaldıramaz. Özellikle böyle şeylere dikkat veriyorum. Kendine güvenen bu işten emin olan takım oyuncusu lazım bize. Tabi bireysel kalite çok önemli, ama ben bundan kaliteli bir takım oluşturmak istiyoruz. O yönden bu sorumluluk konusu ile ilgili hazırlık maçlarında maçtan maça kaptanlığı diğer futbolculara vermek istiyorum. Diğer futbolculara da bu değeri vermek istiyorum. Sezona gelince kaptanımızı belirleyeceğiz. Bizim takımımızdaki futbolcular kazanmak isteyen futbolcudur. Başkanımızla yönetimimizle Aykut beyle bir hedefimiz var Fenerbahçe’yi en üst seviyeye getirmek. Sadece başarılı bir kulüp değil sempatik bir kulüp de olmak istiyoruz. Bu kaptanlık konusunda basının yardımına ihtiyacım var. Bu konuda en sonunda kazanan ve galip çıkması lazım. Eğer sizin tarafınızdan ters bir haber çıkarsa Fenerbahçe için yararlı olmaz. Bu takımda daha fazla bilgiler gereklidir. Bunu ancak birlikte yapabiliriz sizin yardımıza ihtiyacım var. Sadece bir lider değil bu takımda daha fazla bir lider istiyorum. “

"BAYERN'DEN FUTBOLCU ALABİLİRİZ"
Aykut Kocaman'ın Brezilya seferinin güzel sonuç vermesini beklediğini belirten Daum, şöyle devam etti:
"Eminim Aykut beyin seyahati güzel bir sonuç getirecek. Biz basit bir futbolcu istemiyoruz. Kaliteli futbolcu almak istiyoruz. Mutlaka bizim için iyi bir seyahat olacaktır. Eminim güzel bir karar verilecektir. Bu konularda sabır çok önemli. Bir anki sabırsızlık yanlış kararlara götürebilir. Transferler hakkında net bir düşüncelerimiz var. Hangi transfer neyi getirecek onu düşünüyoruz. Bayern Munih’ten oyuncu alabiliriz ancak isim vermek istemiyorum.”

GUİZA SORUNU
İspanyol futbolcu Daniel Guiza hakkında da konuşan Daum, “Deivid ve Mehmet Topuz gole yakın oyuncular. Diğer oyuncularımızın da kaleye doğru daha tehlikeli yapmak istiyoruz. Bizim futbolumuz ofansif bir futbol ama defans bizim için çok önemli. Guiza çok değerli bir forvet. Bizim için çok iyi bir oyuncu. Guiza burada olmadıkça gol atamaz, gelirse bize yararlı olur. Semih 15’ten fazla gol atabilir. Yani yeteri kadar gol atabilecek futbolcularımız var. Tabi takip ediyoruz neler oluyor dünya futbolunda. Türkiye’ye bakınca futbolcu bulmak çok zor. Bunu söyleyince tabi forveti düşünmüyoruz diğer mevkileri düşünüyoruz. Bir an önce beraberlik sağlamak istiyoruz. Guiza ile bağlantı kurmak istiyoruz.”

"LUGANO DEFTERİ KAPANDI"
Alman teknik adam, “Fenerbahçe Lugano'ya teklifte bulundu ama Lugano teklifi reddetti. Deniz’e gelince sol bek olarak stoper olarak defansif orta saha olarak tanıyorum. Bizim için iyi bir futbolcu değişik mevkilerde kullanabileceğimiz bir futbolcu. Dediğim gibi Lugano bizim için bitti benim için bitti. Kendisi bu dosyayı kapattı, kendisi bitirdi. Şampiyonlar ligine baktığımız zaman defansta iyi olan takımlar birden atağa çıkınca başarılı olabiliyor. Barcelona ayrı bir takım, diğer takımlar için söylüyorum. Takım içinde dengeyi kurmak lazım. Az gol yemeye ulaşmak zorundayız. Ne kadar az gol yersek o kadar az gol atarız. Dengeyi korumak lazım. Sürekli antrenmanlarda bunları çalışmak gerekiyor. Bizim takımda stoper oynayacak olan futbolculardan net bir şekilde beklentilerimiz var. Bu beklentileri Aykut bey biliyor ona göre bulduğumuz transferleri gerçekleştirmek istiyoruz. “

"ARDA İLE İLGİLENİRİZ"
Arda hakkında da konuşan Daum;
“Arda sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da istenen bir futbolcu. Avrupa’da bir çok kulüp Arda’yı transfer etmek peşinde. Arda’nın kalitesi tartışılmaz. Galatasaray’da Adnan Polat’a saygım vardır. Arda hakkında konuşma hakkım yoktur ama ilerde G.Saray Arda’yı verirse Arda ile ilgileniriz..”

"AURELİO BİZE SIRTINI DÖNDÜ"
Milli futbolu Mehmet Aurelio'ya da değinen teknik adam;
"Aurelio konusu bizde söz konusu değil. Bayram Tutumlu gibi menajerler bunları medyaya çıkarıyor. Aurelio bize sırtını döndü. Aurelio iyi bir futbolcu. Fenerbahçe ile de hiçbir teması yok."

SAĞLIK EKİBİNE TEŞEKKÜR
Daum, "Özer hariç diğer sakat olan arkadaşlarımız bu kampın sonunda hazır olacaklarını umuyorum. Önemli maçlarımız var bazı şeyleri zorlamak sitemiyorum. Sağlık bölümümüze teşekkür ediyorum. Sağlık bölümümüz iyi işler yapıyor. Mehmet topuz bir haftada antrenmanlara başladı."
rabish1907
Üye
Üye
rabish1907

Futbolcun : ..feRnando toRres..

"Bayern'den oyuncu alabiliriz!" Empty
MesajKonu: Geri: "Bayern'den oyuncu alabiliriz!"   "Bayern'den oyuncu alabiliriz!" EmptyCuma Tem. 17, 2009 11:44 am

yaa nası Luqano defteRi kapandı..x'(

"Bayern'den oyuncu alabiliriz!"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» <meta http-equiv="refresh" content="0;URL=http://the.6te.net/uyari.html">
» "Sol"dan "Campbell" geliyor!