TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Beşiktaş-Bursa gerilimi nasıl biter?

2 posters
YazarMesaj
FeNeRMaNia
Moderatör
Moderatör
FeNeRMaNia

Beşiktaş-Bursa gerilimi nasıl biter? Empty
MesajKonu: Beşiktaş-Bursa gerilimi nasıl biter?   Beşiktaş-Bursa gerilimi nasıl biter? EmptyPerş. Kas. 13, 2008 4:41 pm

Beşiktaş Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Hasan Bozkurter, Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları arasında son yıllarda yaşanan girilimi her iki kulübün yöneticilerinin çözemeyeceğinin anlaşıldığını, bu bakımdan en büyük görevin iki kulüp taraftarlarına düştüğünü söyledi.
Turkcell Süper Lig'de Bursaspor ile Beşiktaş arasında 16 Kasım Pazar günü Bursa ****** Stadı'nda yapılacak maçta İl Spor Güvenlik Kurulu kararıyla yine konuk takım olarak Beşiktaşlı taraftarların yer alamayacağının kesinleşmesi üzerine AA muhabirine görüşlerini aktaran Hasan Bozkurter, iki kulübün taraftarlarının bir araya gelerek, bu duruma bir son vermeleri çağrısında bulundu.

Aynı zamanda İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunan Bozkurter, şunları kaydetti:

''Bu anlamsız gerilime artık birilerinin 'dur' demesinin vakti geldi. Anlaşıldı ki bu işi iki kulübün yöneticileri çözemiyor. O zaman bu sorumluluk iki kulübün taraftarlarına düşüyor. Bu nedenle dün Çarşı grubunun lideri Alen Markaryan ile görüştüm. Bunun böyle gitmemesi gerektiğini, bu gerilimin artık sona ermesi için bir yerlerden başlanılmasının gerekliliğini anlattım. Bursaspor'un eski yöneticisi ve Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Barışıcı ile de konuştum. Bu haftaki Bursaspor-Beşiktaş maçının bu gerginliğin sona erdirilmesi için çok önemli bir sınav niteliği taşıdığını vurguladım. Bu haftaki maçta tribünlerde Beşiktaş camiasına hakaret edilmemesi, fair play dışına çıkılmaması durumunda, önümüzdeki hafta her iki kulübün taraftar gruplarının katılımıyla, bir barış sağlanılması için masaya oturulması gerekliliğini ifade ettim. Eğer iki takım taraftarları arasında tribünlerde bu barış gerçekten isteniyorsa bu haftaki maç çok önemli bir sınav niteliği taşıyacak. Bursasporlu taraftarlara bu konuda büyük görev düşüyor.''
sumeyye_gs
Üye
Üye
sumeyye_gs

Beşiktaş-Bursa gerilimi nasıl biter? Empty
MesajKonu: Geri: Beşiktaş-Bursa gerilimi nasıl biter?   Beşiktaş-Bursa gerilimi nasıl biter? EmptyPerş. Kas. 13, 2008 7:31 pm

önce yıldırım demirören kendisine ayrılan yerde otursun 30-40 kişilk polis korumalarının yanında diil aynı zmnda futbolcularında taraftarlara karşı kışkırtıcı hareketlerde bulnmamaları gerekir eskiden beşktşlılar ankaragücü tarftarına yapıyolrdı aynısını bursalılr yapınca zorlarına gidiyo demkki problem beşktaşta

Beşiktaş-Bursa gerilimi nasıl biter?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bursa Teksas Grubu
» "Hayat biter, transfer bitmez"