TurkHoliGan.Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TurkHoliGan.Net

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Uygun: Galatasaray'ı yenmemiz şart

YazarMesaj
SU DAMLASI
Moderatör
Moderatör
SU DAMLASI

Takımım : FenerBahçe
Futbolcun : Semih Şentürk

Uygun: Galatasaray'ı yenmemiz şart Empty
MesajKonu: Uygun: Galatasaray'ı yenmemiz şart   Uygun: Galatasaray'ı yenmemiz şart EmptyÇarş. Mayıs 27, 2009 6:36 pm

Uygun: Galatasaray'ı yenmemiz şart 738120090527011309848
Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, Galatasaray maçının zor olacağını bildiklerini belirterek, ''Fakat bizim şampiyonlar ligine kalmamız veya şampiyon olabilmemiz için kazanmamız gerekiyor'' dedi.

Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdüren Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin son haftası olduğunu ve son idmanlarını yaptıklarını söyledi.
Sivas'ta yarın da bir idman yaparak İstanbul'a hareket edeceklerini ifade eden Uygun, ''Tabi kendi evimizi ve tesislerimizi özleyeceğiz. Şu anda planımız 22 Haziran'da tesislerimizde sezonu açmak'' diye konuştu.
Yaklaşık bir sezondan beri, ligde en fazla liderlikte kalmış bir takımı olarak, alkışlanarak sezonu kapatmak istediklerini ifade eden Uygun, ''Bütün futbolcu kardeşlerimle gurur duyuyorum. Onlar çok güzel şeyler başardı. Dolayısıyla onların bu yaptıkları Türk futbol tarihinde unutulmaz olarak hep kalacaktır'' ifadesini kullandı.
Şimdi hedeflerinin Galatasaray maçı olduğunu bildiren Uygun, şöyle konuştu:
''Galatasaray camiası çok güçlü bir camia, onu zaten tartışmaya bile gerek yok. Zor olacağını biliyoruz. Ancak Şampiyonlar Ligi'ne kalmamız veya şampiyon olabilmemiz için kazanmamız gerekiyor. İnanarak, isteyerek, arzuyla ve coşkuyla inşallah kazanan taraf biz oluruz diye temenni ediyoruz.''
Sezer ve Abdurrahman'ın sakatlığının devam ettiğini, Sedat'ın kart cezasının bulunduğu ifade eden Uygun, ''Ancak, elimizde olan kardeşlerimizin hepsi verdiğim görevi en iyi şekilde yerine getirecektir. Ondan sonra da önümüzdeki sezona bakacağız'' dedi.

-BİLİCA'NIN TRANSFER HABERLERİ-

Uygun, Bilica'nın transferine yönelik haberlerle ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:
''Bilica daha hiçbir yerle anlaşmadı. Ona gelen teklifler bizim verdiğimizin 5-6 katından fazla. Dolayısıyla onu bu takımda isteksiz bir şekilde tutmaktansa, Sivasspor'un da menfaatine olacak bir tarafa, en güzel şekilde transferini yapmasını izin veririz. Fakat öncelikle oynaması gereken bir 90 dakikası var. Ondan sonra onun hakkında en güzel kararı yönetim kurulumuz ve ben vereceğiz. Tabi ki alternatifini hazırlıyoruz. İnşallah seneye onun yerine alacağımız arkadaşımız da aynı başarıyı gösterir. Takımımızda zaten çok iyi 3 stoperimiz var. Onlar da hiçbir şekilde Bilica'yı aratmayacaktır diye düşünüyorum.''

-''HEDEFLERİMİZDE DEĞİŞME İHTİMALİ YOK''-

Hedeflerinde hiçbir zaman şaşma veya değişme ihtimali olmadığını ifade eden Uygun, şöyle devam etti:
''Elimizdeki imkanlar ne olursa olsun biz bize yakışanı en güzel şekilde sahaya yansıtmaya, kendi oyunumuzu oynayıp, Sivasspor ekolünü en güzel şekilde göstermeye mecburuz. O yüzden gidenler olacaktır. Bir gün gelecek ben de gideceğim. Dolayısıyla burada kalıcı olan Sivasspor camiasıdır, taraftarıdır, formanın kendi şerefidir. Mühim olan oraya gelip de en güzel şekilde hizmet edebilmektir. O yüzden bizim de şu ana kadar elimizden geldiği kadar bu hizmeti en güzel şekilde yaptığımızı düşünüyorum açıkçası.''

-SİVASSPOR'UN İDMANI-

Galatasaray maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde yaptığı idmanla sürdüren Sivasspor'un idmanına, kart cezası nedeniyle Galatasaray maçında oynayamayacak olan Sedat Bayrak katılmadı.
Teknik direktör Uygun, idmanın başında oyuncularını toplayarak kısa bir konuşma yaptı. Koşu ve ısınma hareketlerinin ardından Sivassporlu futbolcular, ellerin de kullanımın serbest olduğu maç yaptı. Yürüyerek ve tek pas şeklinde devam eden maç sırasında futbolcuların neşeli anlar yaşadıkları gözlendi.
İstasyon çalışmasının ardından idman 3 ayrı kalenin bulunduğu maçla devam etti. Teknik direktör Uygun'un da bir süre oynadığı maç sırasında sakatlık geçiren Abdurrahman Dereli idmanı yarıda bıraktı. Bu futbolcunun sakatlığının ciddi olduğu, sezonu kapattığı bildirildi.
Bu arada yeni yapılan tesis binasının önünde çimlendirme çalışması yapıldığı görüldü.

Uygun: Galatasaray'ı yenmemiz şart
1 sayfadaki 1 sayfası